پست الکترونیک دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨
اخبار > واکسیناسیون اطفال زیر ۱۵ سال سیل زده توسط دانشکده پزشکی آبادان


  چاپ        ارسال به دوست

آبادان نیوز
خبر آبادان

واکسیناسیون اطفال زیر ۱۵ سال سیل زده توسط دانشکده پزشکی آبادان

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان از استقرار اتوبوس آمبولانس این دانشکده در روستای سیل زده دریسیه شادگان خبر داد.

دکتر شکرالله سلمان زاده اظهار کرد: در راستای تامین و حفظ سلامت مردم سیل‌زده صبح امروز بازدیدی را از اردوگاه کشت و نیشکر حکیم فارابی صورت دادیم.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون اطفال زیر ۱۵ سال شامل واکسن فلج اطفال و سرخک برای جلوگیری از اپیدمی این دو بیماری در کمپ یادشده صورت گرفته است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: مراقبت از زنان باردار مستقر در اردوگاه و همچنین کودکان نیز به صورت روزانه انجام می‌شود و در بازدید امروز نزدیک به ۶۰ بیمار ویزیت شدند.

وی با تاکید بر این موضوع که تا این لحظه هیچ موردی از اپیدمی در مناطق سیل زده جنوب غرب خوزستان دیده نشده است، افزود: مراقبت از آب آشامیدنی کمپ کشت نیشکر حکیم فارابی نیز به صورت مستمر توسط گروه پیشگیری بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام می‌شود.

دکتر سلمان زاده خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود سرویس بهداشتی و حمام صحرایی در حال حاضر این دو مورد در کمپ یادشده در حال نصب میباشند تا از این نظر نیز مشکلی احساس نشود.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد نشاط به ویژه در کودکان ساکن کمپ نیشکر حکیم فارابی، فعالان معاونت فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان برنامه‌هایی را تدارک دیدند.

وی افزود: هم اکنون اتوبوس آمبولانس دانشکده علوم پزشکی آبادان در روستای دریسیه شادگان مستقر شده است و از صبح امروز تاکنون ۱۸۰ نفر در این روستا به صورت رایگان ویزیت شدند که ۲مورد اعزام به بیمارستان نیز در برنامه کاری امروز گنجانده شده بود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: برای بحث سالم‌سازی آب در روستای سیل زده دریسیه شادگان آموزشهای چهره به چهره و خانه به خانه در حال انجام است و مادران باردار مستقر در این منطقه نیز خدمات را به صورت روزانه دریافت می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان نیوز،آبادان نیوز،خبرآبادان،اخبارآبادان،آبادان  نیوز


٠٠:٢٢ - 1398/01/16    /    شماره : ٩٦٤٢    /    تعداد نمایش : ١٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج