پست الکترونیک سه شنبه ٠٤ آذر ١٣٩٩
اخبار > فرانسه اتهام آمریکا علیه حزب‌الله را رد کرد


کد خبر: ١٥٥٥٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/06/29-٠٩:٤٠

پس از اتهام‌زنی آمریکا به حزب‌الله لبنان در ارتباط با ذخیره سازی مواد منفجره، وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که دلیلی وجود ندارد که نشان دهد حزب‌الله برای ساخت موادمنفجره در فرانسه مواد شیمیایی ذخیره کرده است.

 

به گزارش آبادان خبر، «آنیس فون درمول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در گفت‌و‌گو با روزنامه‌نگاران به اتهام‌زنی «ناتان سالیس» هماهنگ‌کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت خارجه آمریکا علیه جنبش حزب‌الله لبنان پاسخ داد.

ناتان سالیس روز پنجشنبه با اتهام زنی به حزب‌الله ادعا کرده بود که حزب الله مواد شیمیایی از جمله نیترات آمونیوم را به کشورهای اروپایی مثل بلژیک، فرانسه، یونان، ایتالیا و اسپانیا قاچاق و در آنجا ذخیره سازی می‌کند.

سالیس ادعا کرده بود که حزب‌الله این مواد شیمیایی را برای «حمله‌های تروریستی بزرگ» در این کشورها ذخیره سازی می‌کند تا در زمانی که ایران لزوم انجام حمله را تأیید کند، این اقدام را انجام دهد.

در واکنش به این ادعا، آنیس فون درمول سخنگوی وزارت خارجه فرانسه ضمن رد این اتهامات گفت: «تا جایی که اطلاع داریم. چیز [مدرک] ملموسی وجود ندارد که امروز چنین ادعایی را در فرانسه نشان دهد».

این ادعاها پس از انفجار مهیب بندر بیروت و در چارچوب فشار حداکثری آمریکا به حزب‌الله نسبت داده می‌شود. بیش از یک ماه پیش، بندر بیروت شاهد انفجاری عظیم بود که به ویرانی بخش اعظمی از این شهر و کشته شدن حدود دویست تن و زخمی شدن ۶۵۰۰ نفر از شهروندان این کشور منجر شد. طبق گزارش منابع لبنانی این انفجار در نتیجه انفجار مقادیر زیادی نیترات آمونیوم انبار شده در بندر بیروت به وقوع پیوست که تا به امروز علت این انفجار مشخص نشده است.

منبع:فارس

وزارت خارجه فرانسه،حزب الله لبنان،وزارت خارجه آمریکا،اخبار آبادان،آبادان خبر،آبادان نیوز،اتهام زنی،بندر بیروت

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: