پست الکترونیک جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
اخبار > بازدید رایگان کودکان از موزه تاریخی آبادان


  چاپ        ارسال به دوست

آبادان
آبادان

بازدید رایگان کودکان از موزه تاریخی آبادان

رییس اداره ‎میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان و خرمشهر از برگزاری ویژه برنامه ‎ های مختص کودکان به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک در این دو شهرستان خبر داد.
  
به گزارش آبادان نیوز،سجاد پاک‌گهر اظهار کرد: به مناسبت هشتم اکتبر، روز جهانی کودک و با توجه به این ‎ که در بیشتر نقاط این کره خاکی به مناسبت این روز برنامه ‎ هایی تدارک دیده می ‎ شود، ما نیز در اداره ‎ های میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر سعی کردیم تا با استفاده از ظرفیت ‎ های موجود خود بزرگداشتی را برای کودکان برای این روز برگزار کنیم. 
  
وی با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده و اجرا شده برای این روز گفت: در شهرستان خرمشهر با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس و همچنین اداره آموزش و پرورش، یک کارگاه آموزشی را برای کودکان تدارک دیدیم که در این کارگاه جایگاه کودکان و اهمیت کسب علم به کودکان گوشزد شد. 
  
رییس اداره‌های میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر افزود: در این کارگاه، توسط خانم درخشان، معاون پژوهشی اداره میراث فرهنگی، بناهای تاریخی، لزوم حفظ این بناها و نحوه مواجهه کودکان با ابنای تاریخی در قالب ارایه تصویر به کودکان آمورش داده شد. 
  
او با اشاره به اینکه در آبادان نیز با همکاری کانون بسیج هنرمندان آبادان، کارگاهی را در موزه آبادان برگزار کردیم گفت: از جمله موارد اجرا شده در این کارگاه می ‎ توان به ساخت مولاژهای پیکرک‌های باستانی و نیز کارگاه نقاشی با موضوعات مختلف مرتبط با کودک اشاره کرد. 
  
وی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های این روز تا 21 مهرماه ادامه خواهد داشت گفت: هم اینک نیز بازدید از موزه تاریخی آبادان و موزه جنگ خرمشهر را برای کودکان مقطع ابتدایی درنظر گرفته ‎ ایم که کودکان مقطع دبستان می ‎ توانند هر روز از ساعت 9 تا 14 به صورت رایگان از این موزه دیدن کنند.
آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان نیوز،میراث فرهنگی،رییس اداره ‎میراث فرهنگی،رییس اداره ‎میراث فرهنگی آبادان،سجاد پاک‌گهر،موزه آبادان،روز جهانی کودک،مرکز فرهنگی دفاع مقدس


١١:٠٩ - 1396/07/19    /    شماره : ٦٦٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج